EKZÉM


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

Ekzém

Ekzém - je povrchový neinfekční zánět kůže, který se projevuje častými svědivými kožními změnami. Ekzém má různý průběh a obraz nemoci. Nejčastěji se ekzém může projevit různými vyrážkami puchýřky, šupinkami a mokváním.
Onemocněním ekzém často trpí malé děti. U nich můžeme pozorovat zčervenání a vytváření puchýřků s šupinkami na kůži. U mladistvých a dospělých ekzém můžeme nejčastěji pozorovat jako různé vyrážky, které se nečastěji objevují na hlavě, zádech, loktech a pod kolenními klouby. Kůže je většinou suchá, zarudlá a často se šupinatí a provází ji časté svědění.
Ekzém bychom mohli také dělit na kontaktní ekzém (styk s alergenem) a atopický ekzém, tento ekzém je opět vyvolán alergickou reakcí našeho imunitního systému.
Na vzniku onemocnění ekzém se také podílí dědičnost, deficit kojení, vliv určitých alergenů jak v potravě tak i v okolním prostředí - chemické látky, stres, oblečení, prací a mycí prostředky apd.
Atopický ekzém se projevuje již u kojenců a dětí. Může předcházet různým senným rýmám a v dalších letech i astmatu.
Ekzém představuje různé komplikace na kůži ve smyslu sekundárních infekcí z důvodu svědění, při kterém si nemocný může v místech s vyrážkou často poranit – rozškrábat kůži.
Z hlediska přírodní medicíny a diagnostiky musíme hledat příčiny ve špatné funkci tlustého střeva (zejména u dětí), jater a ledvin. Přírodní medicína má také místo při léčbě tohoto kožního onemocnění ekzém. Zejména můžeme spoléhat na bylinky a přírodní přípravky, které se nezaměřují pouze na místa s vyrážkou ale léčí pravou příčinu ekzémů. Vždy je vhodné působit přímo na kůži a zmírnit nepříjemné příznaky ale současně je více než žádoucí léčit pravou příčinu onemocnění ekzém. Důležitou složkou léčby je dietní opatření a dostatečným pitným režimem.

PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY A JEJICH FUNKCE V BOJI S EKZÉMEM


Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA – tedy nápoje získaného z vnitřku listu rostliny aloe vera ve kterém jsou zachovány všechny biologicky hodnotné látky.
 • NÁPOJ Z ALOE VERA (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
  Základní dávkování: Za účelem detoxikace je vhodné aplikovat pro jednu osobu minimálně 4 litry Aloe Vera Gelu. Toto množství při doporučeném dávkování 3 x denně 20 ml vystačí na cca 2 měsíce.
  (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE).
 • Super acidophilus plus šest miliard (složení: probiotické kultury) – přípravek podporuje funkci tlustého střeva a snižuje výskyt alergií. Zlepšuje jeho osídlení žádoucími bakteriemi a díky vztahu tlusté střevo – plíce a kůže pomáhá při onemocnění ekzém. Jeho podávání je velmi vhodné u dětí.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Kličkový olej s vitamíny (složení: kličkový olej, karoten a vitamíny E a C) – přípravek podporuje léčbu všech kožních chorob a to zejména onemocnění ekzém.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • LKVB6(složení: lecitin, mořská řasa kelp, jablečný ocet a vitamín B6) – preparát přispívá ke správné detoxikaci organismu. Působí léčebně na komplex játra, ledviny a tlusté střevo a díky tomu odstraňuje ekzém. Dále odstraňuje výskyt alergií a zkvalitňuje funkci kožního systému, léčí vyrážky.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

VÍCE INFO O NÁPOJI Z ALOE VERA
Terapii s využitím přírodních přípravků je velmi vhodné začít podáváním certifikovaného NÁPOJE Z ALOE VERA. Za účelem celkového posílení a ozdravění organizmu doporučuji provést vysoce účinnou přírodní DETOXIKACI organizmu s využitím nápoje z aloe vera (pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – klikněte ZDE). Při pití aloe vera gelu však nedochází pouze k čištění organizmu ale probíhají zde současně i další příznivé procesy. Popis hlavních účinků nápoje z aloe vera podrobněji:

1. DETOXIKACE ORGANIZMU
otevírají se i velmi jemné kapiláry v různorodých tkáních což umožňuje organizmu vyloučit toxiny, které často po mnoho let ulpívají v organizmu a bývají pravou příčinou mnoha onemocnění
Více info o detoxikaci - klikněte ZDE

2. POSÍLENÍ IMUNITY
pití aloe vera gelu podporuje některé typy bílých krvinek v růstu a dělení, má imunomodulační účinky a komplexně zvyšuje obranyschopnost organizmu
Vice info o vlivu nápoje z aloe vera na imunitu - klikněte ZDE

3. ZLEPŠENÍ VSTŘEBÁVÁNÍ ŽIVIN
výrazně zlepšuje schopnost organizmu vstřebávat důležité živiny z přijímané potravy (vitaminy, minerály apod.). Tato funkce organizmu totiž s rostoucím věkem podstatně klesá - již cca od 20-ti let ale po 40-cítce již velmi výrazně. Při zhoršeném vstřebávání důležitých živin zpravidla dochází k akceleraci stárnutí organizmu a vzniku řady chorob – pití aloe vera gelu umožňuje tento nepříznivý proces účinně kompenzovat.
Více info o vlivu nápoje z aloe vera na čištění střev a lepší vstřebávání - klikněte ZDE

SOUHRNNÝ VLIV NA ZDRAVÍ ČLOVĚKA
souhrnným vlivem všech tří výše uvedených účinků dochází ke komplexnímu působení na organizmus a to se zpravidla již záhy projevuje ZVÝŠENÍM VITALITY a dochází k postupnému celkovému zlepšování zdravotního stavu.
Více odborných informací o nápoji z aloe vera - klikněte ZDE

ALOE VERA GEL (složení: přírodní gel z vnitřku listu rostliny aloe vera s vysokou biologickou aktivitou a vstřebatelností, bez příchuti, s obsahem dužiny) – komplexně podporuje detoxikaci organismu, podílí se na správném metabolismu a řádném fungování trávicí soustavy.
Základní dávkování : 3 x denně 20 ml ALOE VERA GELU 30 min. před jídlem.


CENA: info o aktuálních cenách NÁPOJE Z ALOE VERA a značných SLEVÁCH – ZDE

V BOJI PROTI EKZÉMŮM LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ NEMOCNÝCH DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ :


Základní kombinace: NÁPOJ Z ALOE VERA - dávkování: 3 x denně 20 ml půl hodiny před jídlem. hodiny před jídlem. (Pro přepojení na speciální stránku o nápoji z aloe vera, která mimo jiné umožňuje získat na tento nápoj velké SLEVY – ZDE.) Super acidophilus plus šest miliard v dávce 1 – 1 – 1 cps. nalačno, LKVB6 v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem a Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 – 0 – 1 cps. před jídlem.

Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:


ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:
Pro zesílení a urychlení výše navržené terapie při onemocnění ekzém doporučuji současně provést i přírodní detoxikaci organizmu s využitím nápoje z Aloe Vera – bližší informace ZDE

Pomohou i bylinky?
Vhodným pitným médiem, které můžete používat při onemocnění ekzém jsou bylinkové čaje. Preferujte nať truskavce, list kopřivy, kořen pampelišky, nať macešky, nať přesličky, nať celíku zlatobýlu, květ měsíčku atd.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Použitá a doporučena literatura :
Kniha o zdraví. Kolektiv autorů, Victoria Publishing 1990
Praktický slovník medicíny 6 vydání. Martin Vokurka a Jan Hugo, Maxdorf 2000.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
© Copyright 2005, CORASYS s.r.o.              Realizace: iPROSTOR.cz - www stránky zdarma