MENOPAUZA (KLIMAKTERIUM – PŘECHOD)


ÚVOD PROVOZOVATELE TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNEK


Cílem této stránky je poskytnout při vašich konkrétních zdravotních problémech KONKRÉTNÍ DOPORUČENÍ A POMOC – návrh vhodné terapie v závislosti na Vašich specifických zdravotních problémech najdete buď přímo v dolní části této stránky V ODSTAVCI S ČERVENÝM TEXTEM nebo Váš problém můžete prostřednictvím formuláře umístěném dole na této stránce BEZPLATNĚ KONZULTOVAT přímo s naším zdravotním poradcem, vyhledávaným přírodním terapeutem a autorem této stránky panem Milanem Peterkou.

Menopauza (klimakterium - přechod)

Menopauza (klimakterium - přechod) - je normální tělesný stav, při kterém dochází k útlumu funkce vaječníků a tvorba estrogenu a progesteronu se neustále snižuje. Menstruační cyklus se zastavuje a žena ztrácí schopnost plodnosti.
Klimakterium (menopauza – přechod) nastupuje mezi 45 až 50 rokem životem ženy. Žena v tomto období může pozorovat nepravidelnou menstruaci, která je většinou slabá a krátká a cykly se více prodlužují až menstruace vymizí úplně. Žena prochází řadou hormonálních změn. V poslední době narůstá počet žen které mají během stavu menopauza (klimakterium – přechod) řadu nepříjemných zdravotních problémů. Ne každá žena ovšem pociťuje stejné problémy při stavu menopauza (klimakterium – přechod). Mezi tyto nepříjemné stavy řadíme časté návaly horka, zvýšené pocení, sucho v ústech, zčervenání kůže zejména v obličeji, poruchu spánku, horkost v kostech a časté změny nálad. Dalšími významnějšími zdravotními problémy kterými mohou ženy trpět po menopauze jsou : osteoporóza tzn. řídnutí kostí, sklony k nadváze, zvyšuje se riziko infarktu myokardu, za určitých okolností se také mohou zvýšit hodnoty cholesterolu. Ženy mohou také trpět inkontinencí moči a zvýšeným rizikem zánětů močových cest.
Léčba stavu menopauza (klimakterium – přechod) se pak zaměřuje na potlačení těchto příznaků a zdravotních problémů. Používají se hormonální léky, které ovšem nemusí každá žena tolerovat. Z hlediska přírodní medicíny musíme pomýšlet na podporu funkce ledvin a jater. Pokud se žena rozhodně pro přírodní medicínu, tak účinně pomůže svému organizmu v tomto citlivém období. Máme celou řadu bylinek a přírodních přípravků, které ženě pomohou její zdravotní stav zharmonizovat.

PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY A JEJICH FUNKCE PŘI STAVU MENOPAUZA / KLIMAKTERIUM

 • Balancer Klas (složení: protykin, chlorella, pampeliška, ostropestřec, alfa - lipoová kyselina, L – taurin, L –glycin a L – ornitin) – přípravek podporuje léčbu příznaků v menopauze a efektivně je odstraňuje. Nemá vedlejší účinky a proto je téměř vždy tolerován každou ženou. Tento přípravek je ojedinělý na našem trhu také tím, že podporuje činnost ledvin, jater, srdce a mozku.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Kličkový olej s vitamíny (složení: kličkový olej, karoten a vitamíny E a C) – přípravek podporuje a zmírňuje potíže během menopauzy. Navíc dodává organismu potřebné vitamíny.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • LKVB6 (složení: lecitin, mořská řasa kelp, jablečný ocet a vitamín B6) – přípravek podporuje funkci ledvin a jater. Snižuje riziko srdečně cévních nemocí, snižuje riziko řídnutí kostí a pomáhá při obezitě.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

 • Osteofix Klas ((složení: glukosaminsulfát, chondroitinsulfát, vápník, hořčík a fosfor) – přípravek podporuje léčbu osteoporózy.
  Doporučené dávkování ve vhodných kombinacích s dalšími přípravky viz níže.

PŘI STAVU MENOPAUZA (KLIMAKTERIUM) LZE NAPROSTÉ VĚTŠINĚ ŽEN DOPORUČIT VYSOCE ÚČINNOU KOMBINACI PŘÍRODNÍCH PREPARÁTŮ O TOMTO SLOŽENÍ:


Základní kombinace:Balancer Klas v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem a Kličkový olej s vitamíny v dávce 1 – 1 – 1 cps. před jídlem.

Pokud máte menopauzu a osteoporózu, mohu doporučit tuto kombinaci: Balancer Klas v dávce 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem, LKVB6 v dávce 1 – 0 – 1 tbl. před jídlem a Osteofix Klas v dávce 1 – 1 – 1 cps. před jídlem.
Využijte jedinečnou možnost, kterou Vám nabízí právě nyní tato stránka:
ZÁJEMCI O BEZPLATNOU KONZULTACI PŘÍMO S PANEM PETERKOU

UPOZORNĚNÍ: Dotazy pro pana Peterku týkající se stanovení dosud neurčené diagnózy a rovněž jakékoliv dotazy týkající se dětí do 15 let věku není možno řešit písemně (zde je nutno provést vyšetření za fyzické přítomnosti pacienta) - v těchto případech se prosím můžete prostřednictvím níže umístěného vzkazového okna objednat k osobní návštěvě poradny pana Peterky v Kojetíně (u Přerova).

Zde můžete napsat svůj individuální dotaz ohledně Vašich zdravotních problémů (nebo se objednat k návštěvě poradny /dosud neurčené diagnózy, děti do 15 let/) - zpravidla do 48 hodin obdržíte elektronickou poštou odpověď.
Váš email:    (nutno vyplnit)
Text Vašeho dotazu pro pana Peterku:
Pro zesílení a urychlení výše navržené terapie při onemocnění ekzém doporučuji současně provést i přírodní detoxikaci organizmu s využitím nápoje z Aloe Vera – bližší informace ZDE

Pomohou i bylinky?
Vhodným pitným médiem při stavu menopauza (klimakterium), které můžete používat jsou bylinkové čaje. Preferujte květ hluchavky, danggui, plod jeřabiny, list kontryhelu, list šalvěje, list meduňky, nať mateřídoušky, nať přesličky apd.

INFORMACE ZDE POSKYTNUTÉ NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI !

Milan Peterka

Milan Peterka, 2005 - autor textu
Ing. Aleš Paclt, 2005 - nakladatelský služby

Dílo je chráněno autorským zákonem. Použití díla, i jeho částí, je bez výslovného písemného souhlasu zakázáno.

Zpět na Bezplatnou interaktivní poradnu

 
© Copyright 2005, CORASYS s.r.o.              Realizace: iPROSTOR.cz - www stránky zdarma